Responsive Web Tasarım Nedir?

Responsive Web Tasarım kelime anlamı olarak her ekran boyutu ile uyumlu web sitesi anlamına gelmektedir. Responsive Tasarım yaparken güncel cihazlar takip edilmeli ve tasarımlar sürekli güncellenmelidir.

Responsive Web Siteleri 6 aşamaya kadar ölçeklendirilebilir. Günümüz cihazları için 3 veya 4 aşamalı tasarımlar bizim için yeterli olacaktır. Fakat böyle bir zorunluluğumuz yok. Dilerseniz yaygın olmayan ekran boyutları için de tasarımınızı ölçeklendirebilirsiniz. Hemen Supra Dijital Ajans ile iletişime geçerek sizin için en doğru Web Sitesi tasarımları hakkında fikir alabilirsiniz.

Hangi Ekran Ölçülerini Kullanılmalıyım?

Aşağıda genel Responsive Web Tasarım ölçülerini sizinle paylaşıyoruz. Ama yukarıda da söylediğimiz gibi dilerseniz özel cihazlar için kendi ölçeklendirme değerlerinizi de kullanabilirsiniz.

  • Mobil Cihazlar için 768 Pixel’ den küçük,
  • Tablet Cihazlar için 768 Pixel ve üzeri,
  • Masaüstü Cihazlar için 992 ve üzeri,
  • Daha büyük ekranlar için 1200 pixel ve ve üzeri ölçülere göre Kodlama yapılmalıdır.

Responsive Tasarımın Bize Faydası Nedir?

Günümüzde internete erişimin büyük çoğunluğu mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Arama Motorları için de bu kriter oldukça önemlidir. Sorunsuz bir kullanıcı deneyimi ve Arama Motorlarına tam uyumlu olmak için Responsive Web Tasarım büyük önem arz etmektedir. Siz de en her ölçeğe uygun Web Sitesi ve Tasarımlar için Supra Dijital Ajans ile iletişime geçin.