Web Sitesi Tek Başına Yeterli Midir?

Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu?

Günümüzde internet kullanımının büyük bir bölümü mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple Mobil Uyumluluk kullanıcılarınıza ulaşmak açısından büyük önem arz etmektedir.

Sitemin Mobil Uyumlu Olduğunu Kendim Nasıl Kontrol Ederim?

Bu konuyla ilgili birçok araç olmakla birlikte en bilinen ve kullanışlı olanı Google’dır. Sitenizin Mobil Uyumlu olup olmadığını buraya tıklayarak hemen öğrenebilirsiniz. Açılan pencerede sitenizin alan adını yazıp url’ yi test et demeniz yeterli olacaktır. Çıkan raporda Google mobil uyumluluğunuzu kontrol edecektir. Burada dikkat edilmesini gereken konu siteniz mobil uyumlu olsa bile bazı öğeler mobil standartlara uygun olmadığı için Google’ın bunları değerlendirme dışında tutacağıdır. Bu tarz problemlerinizi Supra Dijital Ajans ile iletişime geçerek kısa sürede çözebilirsiniz.

Sitem Mobil Uyumlu Değil

Test yaptınız ve sitenizin Mobil Uyumlu olmadığını mı fark ettiniz? Bu gibi durumlarda siteniz web içeriğinin cihaz ekranına uyarlanmış halinde görünecektir. Bu durum sayfanın kullanımını olumsuz yönde etkileyeceğinden kullanıcılarınızın sitede kalma oranı düşecek ve Google sitenizin kullanıcıya olumlu izlenim bırakmadığını düşünecektir. Google böyle durumlarda sitenizi diğer sitelere göre değerlendirerek sıralamalarda alt sayfalarda görünmenize neden olabilir.

Mobil Tasarım tek başına siteniz için yeterli olmayacaktır. Göz ardı edilmemesi gereken bir diğer konu da arama motorlarıdır. Bu nedenle bunları bir bütün olarak görüp tasarım sırasında arama motorlarının kalite standartlarını da yerine getirmek olumlu dönüşlere sebep olacaktır.

Tam uyumlu Web Sitesi tasarımları için Supra Dijital Ajans ile iletişime geçin!